• 65-yas-ustu-iett-ucretsiz-kart-donusturme

  65 yaş ve üstü vatandaşlar için ücretsiz ulaşım sağlayan İETT tarafından verilen 60 yaş üstü indirimli “Sosyal Kart”lar biletmatik ve otomatik satış makineleri aracılığıyla ücretsiz karta dönüştürebilecek.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hazırlanan “Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği”nin  Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, İETT tarafından verilen ve sayıları 400 bini bulan 60 yaş üstü indirimli “Sosyal Kart” sahibi vatandaşlardan gün, ay ve yıl olarak 65 yaşını dolduranların kartları otomatik olarak ücretsize çevrilecek. 65 yaşında Sosyal Kart sahibi olan vatandaşlar, ellerinde bulunan kartlarını en yakın Biletmatik Otomatik Satış Makinelerine (OSM) okutarak kolayca ücretsiz karta dönüştürebilecek. İstanbul genelinde 232 Biletmatik cihazı ve 145 Otomatik Satış Makinesi bulunuyor. Sosyal Kart’ı olmayan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar ise ücretsiz seyahat kartlarını alıncaya kadar nüfus cüzdanlarını göstererek de ücretsiz seyahat edebilecek.

  65 yas ustu iett 65 yas ustu iett ucretsiz kart donusturme

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca yayınlanan Yönetmelik uyarınca İstanbul’da toplu ulaşım hizmeti veren İETT otobüsleri, TCDD Hatları, İstanbul Ulaşım Hatları, İstanbul Otobüs A.Ş. hatları, Özel Halk Otobüsleri Hatları, İstanbul Şehir Hatları, Dentur ve Turyol Hatları ile Mavi Tur Hatları 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz ulaşım hizmeti veriyor.

  Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Benzer yazılar

  Yorum yapın

  Kategoriler
  Son Eklenenler
  Etiketler